Bělorusko-Francie (14.5.2012)

14. května 2012 v 19:09 | W*
1. Třetina: Francouzi dokázali hned na začátku třetiny skřípnout běloruský tým v obrané třetině, ale role se brzy obrátily. Stas byl vyloučen za vysokou hůl, Francie mohla zúročit svůj tlak a získat vedení v zápase. V polovině třetiny vsítil první gól zápasu Kalyuzhny za pomoci Ugarova a Grabovskiho, když dokázal překonat Hueta. Za chvíli ale Huet zabránil navýšení skóre, když ukázal neuvěřitelný zákrok betony. Rozhodčí si všimli platného gólu až ve chvíli, kdy byla akce ukázána na kostce nad ledem. Gól už ale nemohl být uznán. Denisov byl vyloučen za nedovolené bránění a Francie mohla opět předvést svou skvělou přesilovku a vyrovnat. Ani tuhle početní výhodu však francouzští reprezentanti nevyužili. Vzápětí však měli další možnost, když byl za hrubost vyloučen Grabovski.


2. Třetina: Ugarov se dostal před Hueta, ten ho vychytal. Treille byl vyloučen za podražení. Bělorusku ale přesilovka moc nevyšla. Hráči měli problém vystřelit na bránu. Menieur se dostal až do útoku, ale Koval jeho šanci zlikvidoval. Ve druhé třetině hra spadla do pomalého tempa. Hodně aktivní byl Stas, ale to bylo asi tak všechno. Oba týmy hrály vyrovnaný hokej, na bránu se příliš nestřílelo. Ke konci třetiny byl vyloučen da Costa za nedovolené bránění a Bělorusko získalo přesilovku. Nikdo ji nevyužil. Dvě minuty před koncem dokázal vyrovnat Hecquefeuille. Koval s viditelnými bolestmi odjel z ledové plochy a Milchakov ho vystřídal v bráně.

3. Třetina: Třetí část se začala hrát hodně zvolna. Huet začínal mít možná víc práce, než bylo zdrávo. Kolosov sice skvěle zvládl objet Fleuryho, to bylo ale asi tak jediné, protože vystřelit už nedokázal. Ugarov střílel do prázdné brány po chybě Hueta, obrana jeho pokus zničila. Na chvíli se mohl předvést i Milchakov, nicméně se hra zanedlouho přesunula zpět před francouzskou bránu. Desposier byl vyloučen za vysokou hůl a Dánsko mohlo využít přesilovku k dalšímu gólu. Auvitu minutu a půl před koncem po přečíslení 3 na 2 přidal další gól Francie, převrátil tím skóre na stranu Francie a Francouzi tak neztratili možnost zahrát si čtvrtfinále. Bělorusko následně odvolalo brankáře a Bělorusové to zkoušeli v šesti. Francouzi se ale skvěle bránili a udrželi si naději na postup.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama